slide-1

Členská zóna

Vážení návštevníci, členská zóna je vyhradená len pre členov klubu Patriot.

Registrácia
Ak ste zabudli svoje prihlasovacie údaje, kliknite odkaz Zabudnuté heslo, bude vám preposlané na vašu emailovú adresu. Ak sa vám i napriek tomu nepodarí prihlásiť, kontaktujte nás na patriot@patriotklub.sk, my vám ho prepošleme.Meno:

Heslo:


Zapamätať si ma   | Zabudnuté heslo

Naši partneri


Montrúr

 

 

 OSVYUM - aukčná spoločnosť

 

Patriot klub 

Patriot klub

Registrácia člena

Registrácia

Aktuality

Umenie v duši, pomoc v srdci - GALÉRIA

06.05.2024
Patriot klub Prinášame vám veľkú galériu z úspešného podujatia Umenie v duši, pomoc v srdci

Umenie v duši, pomoc v srdci

15.04.2024
Patriot klub Srdečne vás pozývame na spoločenský večer spojený s benefičnou aukciou výtvarného umenia, ktorý sa koná pod záštitou spoločenských klubov, ktorý sa koná 28. apríla 2024 o 18.00 hod. v GES Clube na Nám. L. Novomeského 13 v Košiciach

Kongres prezídia klubu Patriot

13.03.2024
Patriot klub Pravidelný každoročný kongres sa konal 5. marca 2024. Jeho súčasťou bola aj voľba nového prezidenta.

Členská zóna

AktualitySlávnostné založenie Patriot - klub východniarov v Prahe

31.05.2013 |

Patriot klub je od 23. mája 2013 bohatší o 19 nových členov. Čítajte ďalej pre viac informácií a kompletnú fotogalériu.

 

Dňa 23. máje prebehla slávnostná inaugurácia nových členov a slávnostné založenie nového Patriot - klubu východniarov v Prahe. Samotná slávnosť spojená s tradičnou dražbou prebehla priamo na lodi počas plavby po Vltave - mimochodom šlo o historicky prvú dražbu výtvarného umenia na vode v Prahe. Účasť predčila očakávania, svojich zástupcov mali takmer všetky kluby.

 

O sympatii dražiteľov k Patriot klubu hovorí vyše 60 % úspešnosť predaja, ako aj enormný záujem klientov hlavne o diela slovenských výtvarníkov ( K.Sokol, V.Hložník, E.Szepesi-Kuszka, I.Weiner-Kráľ, M.Benka, M.Galanda, V.Kompánek, M.Galanda ... ) nás príjemne vyviedol z našej marketingovej stratégie, že „ pôjdu “ hlavne českí maliari. Na aukciu prišlo aj množstvo pražských galéristov a ľudí z aukčných spoločností , ktorí boli zvedaví na mentalitu východniarov. Ohúril nás aj záujem o našich súčasných východoslovenských výtvarníkov ( Kudzia, Tušim, Nálepková, Baláž, Bubán - keď vyvolávacie ceny ich diel sa zdvihli aj o 300 % a dokonca aj málo známy R.Dzurko sa predal za 1 600 eur ). Tradične bol záujem aj o obrazy nevýtvarných umeleckých celebrít ( P.Hammel, K.Gott. J.Jakubisko... ) a tiež o diela svetovej špičky vo vyššom cenovom leveli ( V.Vasarely, S.Kaufman (2 400 eur ) , Andy Warhol ( 13 000 eur )...). Sme radi, že sme dokázali úspešne prezentovať slovenské a hlavne východoslovenské výtvarné umenie u našich českých susedov a ďakujem dražiteľom tejto aukcie za ústretový záujem o náš produkt i o kompletnú prezentáciu našich autorov v zahraničí.

 

Dražboná spoločnosť DARTE prijala ponuku usporiadať aukciu umenia v PRAHE aj v budúcom roku a vytvoriť tradíciu ponuky slovenského, resp. východoslovenského umenia u našich susedov. Dohodnutý výťažok z tejto prvej aukcie DARTE v Prahe darovala novozaloženému klubu východniarov v Prahe na podporu jeho činnosti.
(upravený autorský text Dr. Jaroslava Krajňáka, PhD. )

Fotogalérii k článku si môžete pozrieť po kliknutí sem.